تبلیغات
ثبت جهانی شهر دزفول - ثبت جنگل‌های دز دزفول در فهرست جهانی میراث طبیعی کشور
ثبت جهانی شهر دزفول
پیگیری ثبت جهانی شهر دزفول - انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول

 رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست دزفول گفت: در صورت تکمبل بررسی‌های نهایی و تائید ارزش‌گذاری نهایی جنگل‌های دز به عنوان یک میراث طبیعی جهانی ثبت و زمینه معرفی و شنایی ظرفیت و قابلیت‌های آن در کشور به نحوی مطلوب فراهم می‌شود.
فرهاد قلی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در دزفول، اظهار داشت: جنگل‌های دز، سرمایه‌ای منحصر به فرد در بخش پوشش‌های زیست محیطی و طبیعی منطقه است.

وی گفت: حفاظت از این جنگل‌ها نیازمند توجه و برنامه‌ریزی گسترده و رفع نیازهای مختلف خود به عنوان یک نیاز مهم فردی و اجتماعی است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست دزفول عنوان کرد: با هدف توسعه و نگهداری از پوشش‌های گیاهی منطقه، طرح ارزش‌گذاری جنگل‌های طبیعی دز در این شهرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: با اجرای مناسب این طرح در شهرستان و بررسی‌های نهایی ارزش‌های زیست محیطی و طبیعی جنگل‌های دز شناسایی و در اختیار یونسکو قرار می‌گیرد.

قلی‌نژاد بیان کرد: در صورت تکمبل بررسی‌های نهایی و تایید ارزش‌گذاری نهایی جنگل‌های دز به عنوان یک میراث طبیعی جهانی ثبت و زمینه معرفی و شناسایی ظرفیت و قابلیت‌های آن در کشور به نحوی مطلوب فراهم می‌شود.

وی افزود: محیط زیست مقوله‌ای مرتبت با تمام اقشار اجتماعی است و توجه به نیازهای آن نیازمند مساعدت تمام اقشار فردی و عمومی در زمینه‌های مختلف است.طبقه بندی: آثار جهانی دزفول،  ثبت جهانی دزفول در رسانه ها، 
برچسب ها: ثبت جنگل‌های دز دزفول، فهرست جهانی میراث طبیعی کشور، دزفول، شهرستان دزفول، ویژگی های جهانی دزفول،
ارسال توسط محمد آذرکیش
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin