تبلیغات
ثبت جهانی شهر دزفول - كاشت نهال دوستی شهرهای دزفول و ارفورت آلمان
ثبت جهانی شهر دزفول
پیگیری ثبت جهانی شهر دزفول - انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول

مرتبه
تاریخ : جمعه 3 اردیبهشت 1395
به گزارش ایرنا شهردار دزفول در آیین كاشت نهال دوستی دو شهر ارفورت آلمان و دزفول در پارك خانواده گفت: هیاتی آلمانی با عنوان كاروان صلح نوروز از ارفورت آلمان به منظور توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی به سه شهر همدان، دزفول و شیراز سفر كردند.

11
محمدرضا كرمی نژاد افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده این هیات پس از سفر به همدان روز دوشنبه وارد دزفول شده و ضمن دیدار از مناطق دیدنی دزفول در نشستی ظرفیت های 2 شهر دزفول و ارفورت بیان و بررسی شد.وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همكاری بین دزفول و ارفورت آلمان گفت: به همین منظور به منظور تحكیم دوستی بین این 2 شهرداری 2 نهال دوستی از گونه های محلی در بوستان خانواده دزفول كاشته شد كه نهال دزفول از نوع درخت شیشم یا جغ است.
2
وی افزود: نهال درخت گینگو یا شجر المعبد از گونه های بومی شهر ارفورت آلمان نیز به نمایندگی از شهرداری ارفورت آلمان در بوستان خانواده كاشته شد.
كرمی نژاد از تفاهم با هیات اقتصادی مذكور برای سرمایه گذاری در زمینه نیروگاه خورشیدی، تصفیه خانه فاضلاب، بازیافت زباله و نخاله خبر داد و گفت: در زمینه تبادل آموزشی نیز بین دزفول و ارفورت آلمان به توافق رسیدیم.سال ها پیش تفاهم نامه خواهر خواندگی شهر صور لبنان و شهر دزفول امضا شد.
پیتر زایس معاون شهردار شهر ارفورت آلمان نیز در این آیین گفت:همانطور كه گوته شاعر آلمانی از حافظ الهام گرفته امیدواریم نهال گینگو كه به درخت گوته نیز معروف است نماد دوستی بین این 2 شهر باشد.وی ابراز امیدواری كرد با رشد این دو درخت، دوستی و ارتباط بین 2 شهر دزفول و ارفورت آلمان گسترش یابد.
طبقه بندی: ثبت جهانی دزفول در رسانه ها، 
برچسب ها: دزفول، ایران، خوزستان، شهر جهانی دزفول، ارفورت آلمان، کاشت نهال دوستی، ارفورت،
ارسال توسط نجمه مورث نوری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin