تبلیغات
ثبت جهانی شهر دزفول - پیگیری جهت ثبت جهانی پل باستانی دزفول
ثبت جهانی شهر دزفول
پیگیری ثبت جهانی شهر دزفول - انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 7 مهر 1394

به گزارش خبرنگار ایرنا ‘پرویز پور فرخی’  در آیین افتتاحیه همایش ملی باستان شناسی و معماری سازه های آبی در سالن اجتماعات شیخ انصاری دزفول افزود: پل تاریخی دزفول با قدمتی بیش از یکهزار و ۷۰۰ سال از ارزش تاریخی فراوانی برخوردار است.

وی گفت: ما با بهره های تاریخی بسیار در هزاره سوم میلادی قرار داریم و در این برهه از زمان مسئولیت معرفی هرچه بیشتر آثار تاریخی خود را به همگان برعهده داریم.

پور فرخی افزود: در استان خوزستان منابع غنی فرهنگی،باستانی وجود دارد ولی به دلیل اینکه نگاه پیش زمینه فرهنگی در این خصوص صورت نگرفته به امور عمرانی تبدیل شده اند که هم بر محیط زیست و هم بر آثار تاریخی تاثیر گذاشته است.

وی همچنین کمبود منابع انسانی را از محدودیت های باستان شناسی خوزستان دانست و گفت: برای حل این معضل باید از باستان شناسان جوان با ایجاد گروه های پویا و دینامیک استفاده کنیم.

پور فرخی افزود: سه اثر از آثار طبیعی استان خوزستان در لیست آثار جهانی به ثبت رسیده که باید برای ثبت آثار بیشتر در این لیست تلاش بیشتری شود.

سرپرست فرمانداری دزفول نیز در این همایش گفت: بیش از ۲۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی در شهرستان دزفول می باشد که تاکنون ثبت ملی نشده است.

‘عبدالرضا احسانی نیا ‘ افزود: استعدادها و توانمندی های زیادی در این شهرستان وجود دارد که نتوانسته ایم بنحو مطلوب آنها را معرفی کنیم.

وی برگزاری این همایش برای مقدمات ثبت جهانی پل باستانی و سازه های آبی دزفول را امری مهم دانست و گفت: باید برای ثبت شهر جندی شاپور که عظمتی تاریخی دارد، تلاش کنیم.
طبقه بندی: ثبت جهانی دزفول در رسانه ها، 
برچسب ها: ثبت جهانی دزفول، دزفول، آثار جهانی دزفول، پل قدیم دزفول، دفتر یونسکو در دزفول، سازه های آبی دزفول،
ارسال توسط محمد آذرکیش
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin